kraasa@kraasa.cz
Prezenční kurz

Pracovník grafického studia

Kurz dočasně pozastaven kvůli situaci s COVID-19. Můžete využít stějně kvalitní kurz Pracovník grafického studia školený on-line nebo můj on-line kurz Grafik s mnoha bonusy a podporou lektora.

Ověřený prezenční kurz Pracovník grafického studia se 220+ recenzemi a více než 350 absolventy.

Typ kurzu

Prezenční dlouhodobý akreditovaný kurz. Kurz je intenzivní a maximálně zaměřený na praxi. Je uzpůsoben na maximální zažití všech potřebných praktik.

Předpoklady

Doporučuji ovládat základy práce s počítačem, umět se pohybovat po internetu a stahovat. Umět rozbalovat ZIP archivy a znát základní klávesové zkratky jako jsou CTRL + C nebo CTRL + V.

Délka kurzu

Délka kurzu je 10 dní po 8 učebních hodinách se třemi pauzami každý den. Jedna učební hodina má 45 minut.

Zakončení kurzu

Kurz je zakončen zkouškou a závěrečnou prací, kterou tvoříme přímo na kurzu. Po splnění získáváte oficiální certifikát tohoto akreditovaného kurzu.

Nejčastější otázky

Na co se nejčastějí ptáte?

Ano, je to jedno z hlavních témat, které probíráme hned na začátku kurzu. V této části odpovídám i přímo Vám na vybraný počítač. Můžete se však ptát klidně i po kurzu.
Ano je to možné. Pokud se bude jednat o cvičné úkoly, můžete přidat do svého portfolia s poznámkou: „Ve spolupráci s PrimaKurzy.cz“.
Na Adobe Illustrator v průběhu kurzu několikrát narazíme a zkusíme si v něm některé funkce, které se nám budou hodit pro naší práci v Adobe InDesign. Není však do kurzu primárně zařazen.

Budete připraveni vytvořit bannery pro on-line marketing, upravit si fotografii tak, aby odpovídala místu pro výsledné použití, naučíte se tvořit grafické newslettery včetně exportu a navrhovat webové stránky. Dále pak zvládnete vytvořit tiskoviny od vizitek až po billboard s tiskovým exportem do PDF pro tiskárnu.

To hlavní ale je, že získáte přehled jak funguje práce v tomto oboru, jak jednat s klienty, jak odevzdávat práci, jaké to je pracovat na volné noze, kde se inspirovat a mnohem více…

Ano, kurz je koncipovaný tak, aby naučil každého probíraná témata a konkrétní úkony. Velmi důrazně však doporučuji umět zacházet s počítačem, to na kurzu nemáme čas opakovat.

Ano, řekneme si jak nejlépe pracovat, kdy pracovat, na čem pracovat a s kým spolupracovat. Ukážeme si, jak vypadá běžný den u grafika. Jak si plánovat práci a čas. Kolik si účtovat. A mnoho dalšího. Kurz není pouze o grafických programech.

Každý den od 7:15 ráno jsem při konání kurzu studentům k dispozici, stejně tak jako 30 minut po jeho ukončení. Navíc máte k dispozici on-line verzi tohoto kurzu na 1 rok ZDARMA pro jednoduché zopakování. Studentům radím i o víkendech při konání kurzu prostřednictvím nástroje Google Classroom, který na kurzu aktivně používáme.

Ano, je to možné, díky zkušebním verzím programů je to reálné. Máte pak tu výhodu, že data máte vždy uložená na svém vlastní harddisku.

Ukázka on-line kurzu

Podívejte se na ukázku z on-line kurzu Grafik.

Workbook

Mít při ruce informace z celého kurzu v grafické podobě je k nezaplacení. Workbook vás bude doprovázet ještě dlouho po dokončení kurzu.

Osnova kurzu

 • Úvod do oboru
 • Vysvětlení základních pojmů, inspirace, motivace a zdroje
 • Podrobné informace jak pracovat, kdy pracovat a jaké jsou nejlepší aplikace
 • Jak dobře spolupracovat s klienty, jaká jsou správná zadání
 • Úvod do programu Adobe Photoshop
 • Úprava obrázků, fotografií, fotomontáže
 • Práce s textem, principy použití fontů, styly a další textové efekty
 • Tvorba reklamních bannerů a newsletterů
 • Grafický návrh webových stránek v Adobe Photoshop
 • Úvod do programu Adobe InDesign
 • Kreslení základních tvarů a práce s tvary
 • Výplně, obrysy a transformace objektů
 • Vkládání fotografií, práce s textem, efekty
 • Rozvržení dokumentu, šablony
 • Předtisková příprava + vytvoření správného tiskového PDF
 • Ukládání a export + práce se soubory (zálohování, názvy, atd…)
 • Příklady jak může vypadat práce podle reálného zadání (modelové situace)
 • Jak pracovat, aby to ostatní věděli (self-promo)

Ukázky prací z kurzu

Úkoly, které na kurzu řešíme pochází od existujících společností. Díky tomu si vyzkoušíte nejrůzněji znějící zadání a způsob, jakým lze práce realizovat. Je jen na vás jak bude banner nebo newsletter vypadat.

Další ukázky prací z kurzu

Cena kurzu

25 000 Kč

Pracujte odkudkoliv

Nebaví vás sedět v kanceláři a trávit tam svůj život? Mnoho z váš chcete cestovat, jiní z vás mít jen mnohem lepší organizaci svého času. Všechny spojuje společná touha být na volné noze. Jak pracovat efektivně na volné noze v kurzu řešíme velmi podrobně.

Kurz je opravdu intenzivní a po druhém dni nevěříte, že byste si tohle všechno mohli zapomatovat/naučit, ale vše postupně začně do sebe zapadat a na konci kurzu umíte i to v co jste před kurzem ani nedoufali. Celé je to tím, že to má Lukáš skvěle postavené a vymyšlené. Neskáče sem a tam, kurz má hlavu a patu a jede postupně. Zajímají ho vaše názory, dává vám prostor k vlastní kreativitě a odpovídá na všechny vaše dotazy. Klobouk dolu před jeho profesionalitou a klidným přístupem. Doporučuji všem!

Lenka Černá

Na kurz jsem se moc těšila a měla veliká očekávání. A teď po skončení musím říct, že má očekávání kurz ještě předčil! Lukáš je trpělivý a ochotný, všechno srozumitelně vysvětlí a ukáže. Schéma kurzu je geniálně sestavené a vše do sebe postupně plynule zapadá. Je vidět, že je Lukáš profesionál ve svém oboru a neplácá „jen tak do větru“. Děkuji všem spolužákům za přátelskou atmosféru a třeba se ještě někde potkáme 😉 Přeji Vám mnoho úspěchů! Tereza

Tereza Cicáková

Po kurzu

Po ukončení každého kurzu vám dávám vždy možnost se ozvat s dotazem nebo konzultací nad hotovou prací. Do 24 hodin vám odpovím okomentovanou prací nebo radou.

Další výhody kurzu

Budete vidět

V kurzu si vysvětlíme jak to dělat, abyste o sobě dali ve svých začátcích dostatečně vědět. I to jakým způsobem to udělat.

Portfolio

Vaše portfolio díky kurzu můžete vytvářet, hned od začátku kurzu. Řeknu vám kde a jak.

Self-promo

Na kurzu vás jako bonus naučím jak propagovat svou práci všude kolem vás. Díky tomu budete vidět.

Ověřené recenze od studentů