kraasa@kraasa.cz
On-line školený kurz

Pracovník grafického studia školený on-line

Právě aktivní!

Jako bonus získáte můj on-line video kurz Grafik po dobu 1 roku včetně všech bonusů! Ověřený kurz Pracovník grafického studia s 200+ recenzemi.

Typ kurzu

On-line vyučovaný dlouhodobý akreditovaný kurz. Kurz je intenzivní a maximálně zaměřený na praxi. Je uzpůsoben na maximální zažití všech potřebných praktik.

Předpoklady

Doporučuji ovládat základy práce s počítačem, umět se pohybovat po internetu a stahovat. Umět rozbalovat ZIP archivy a znát základní klávesové zkratky jako jsou CTRL + C nebo CTRL + V.

Délka kurzu

Délka kurzu je 10 dní po 8 učebních hodinách se třemi pauzami každý den. Jedna učební hodina má 45 minut.

Zakončení kurzu

Kurz je zakončen zkouškou v místě školení (po rozvolnění) a závěrečnou prací, kterou tvoříme přímo na kurzu. Po splnění získáváte oficiální certifikát tohoto akreditovaného kurzu.

Ukázka on-line kurzu

Podívejte se na ukázku z on-line kurzu Grafik.

Nejčastější otázky

Na co se nejčastějí ptáte?

Jaký počítač pro tento kurz?
Doporučuji procesory Intel i3, i5, i7 nebo poslední řady AMD. Operační pamět alespoň 4 GB. Myš, klávesnici a 2 monitory nebo jeden monitor a tablet, na kterém budete sledovat mou plochu + výklad. 

Co zvládnu po ukončení kurzu vytvořit?
Budete připraveni vytvořit bannery pro on-line marketing, upravit si fotografii tak, aby odpovídala místu pro výsledné použití, naučíte se tvořit grafické newslettery včetně exportu a navrhovat webové stránky. Dále pak zvládnete vytvořit tiskoviny od vizitek až po billboard s tiskovým exportem do PDF pro tiskárnu.

To hlavní ale je, že získáte přehled jak funguje práce v tomto oboru, jak jednat s klienty, jak odevzdávat práci, jaké to je pracovat na volné noze, kde se inspirovat a mnohem více…

Workbook

Mít při ruce informace z celého kurzu v grafické podobě je k nezaplacení. Workbook vás bude doprovázet ještě dlouho po dokončení kurzu.

Osnova kurzu

 • Úvod do oboru
 • Vysvětlení základních pojmů, inspirace, motivace a zdroje
 • Podrobné informace jak pracovat, kdy pracovat a jaké jsou nejlepší aplikace
 • Jak dobře spolupracovat s klienty, jaká jsou správná zadání
 • Úvod do programu Adobe Photoshop
 • Úprava obrázků, fotografií, fotomontáže
 • Práce s textem, principy použití fontů, styly a další textové efekty
 • Tvorba reklamních bannerů a newsletterů
 • Grafický návrh webových stránek v Adobe Photoshop
 • Úvod do programu Adobe InDesign
 • Kreslení základních tvarů a práce s tvary
 • Výplně, obrysy a transformace objektů
 • Vkládání fotografií, práce s textem, efekty
 • Rozvržení dokumentu, šablony
 • Předtisková příprava + vytvoření správného tiskového PDF
 • Ukládání a export + práce se soubory (zálohování, názvy, atd…)
 • Příklady jak může vypadat práce podle reálného zadání (modelové situace)
 • Jak pracovat, aby to ostatní věděli (self-promo)

Ukázky prací z kurzu

Úkoly, které na kurzu řešíme pochází od existujících společností. Díky tomu si vyzkoušíte nejrůzněji znějící zadání a způsob, jakým lze práce realizovat. Je jen na vás jak bude banner nebo newsletter vypadat.

Cena kurzu

25 000 Kč

Pracujte odkudkoliv

Nebaví vás sedět v kanceláři a trávit tam svůj život? Mnoho z váš chcete cestovat, jiní z vás mít jen mnohem lepší organizaci svého času. Všechny spojuje společná touha být na volné noze. Jak pracovat efektivně na volné noze v kurzu řešíme velmi podrobně.

Kurz je opravdu intenzivní a po druhém dni nevěříte, že byste si tohle všechno mohli zapomatovat/naučit, ale vše postupně začně do sebe zapadat a na konci kurzu umíte i to v co jste před kurzem ani nedoufali. Celé je to tím, že to má Lukáš skvěle postavené a vymyšlené. Neskáče sem a tam, kurz má hlavu a patu a jede postupně. Zajímají ho vaše názory, dává vám prostor k vlastní kreativitě a odpovídá na všechny vaše dotazy. Klobouk dolu před jeho profesionalitou a klidným přístupem. Doporučuji všem!

Lenka Černá

Na kurz jsem se moc těšila a měla veliká očekávání. A teď po skončení musím říct, že má očekávání kurz ještě předčil! Lukáš je trpělivý a ochotný, všechno srozumitelně vysvětlí a ukáže. Schéma kurzu je geniálně sestavené a vše do sebe postupně plynule zapadá. Je vidět, že je Lukáš profesionál ve svém oboru a neplácá „jen tak do větru“. Děkuji všem spolužákům za přátelskou atmosféru a třeba se ještě někde potkáme 😉 Přeji Vám mnoho úspěchů! Tereza

Tereza Cicáková

Po kurzu

Po ukončení každého kurzu vám dávám vždy možnost se ozvat s dotazem nebo konzultací nad hotovou prací. Do 24 hodin vám odpovím okomentovanou prací nebo radou.

Další výhody kurzu

Budete vidět

V kurzu si vysvětlíme jak to dělat, abyste o sobě dali ve svých začátcích dostatečně vědět. I to jakým způsobem to udělat.

Portfolio

Vaše portfolio díky kurzu můžete vytvářet, hned od začátku kurzu. Řeknu vám kde a jak.

Self-promo

Na kurzu vás jako bonus naučím jak propagovat svou práci všude kolem vás. Díky tomu budete vidět.

Ověřené recenze od studentů