kraasa@kraasa.cz
Distanční vzdělávání

On-line kurz Grafik.

Právě pro vás připravuji prezenční kurz Pracovník grafického studia ve formě jedinečného on-line kurzu. Nese název Grafik a má ambice být váš nejlepší on-line kurz.

Typ kurzu

Jedná se o speciální on-line kurz školený formou detailních videí, který prochází různými fázemi návrhů. Tak jak je to v reálném životě grafiků. Postaveno podle zkušeností z prezenčního kurzu.

Předpoklady

Doporučujeme ovládat základy práce s počítačem a umět se pohybovat po internetu. Umět rozbalovat archivy a znát základní klávesové zkratky. 

Délka kurzu

On-line kurz je časově připraven tak, aby obsáhl 10 denní prezenční školení. To jestli zvládnete 2 dny za jeden už je na Vás. Webová aplikace vás nebude limitovat :-).

Zakončení kurzu

V kurzu je několik prací, které je dobré v průběhu kurzu odevzdat.  Kurz je zakončen splněnou závěrečnou prací a na základě ní je pak zaslán oficiální certifikát.

Osnova kurzu

 • Úvod do našeho oboru, jaký vybrat hardware
 • Vysvětlení základních pojmů, inspirace a grafických zdrojů
 • Informace jak pracovat a jaké další aplikace využívat
 • Jak pracovat s klienty a jaká jsou správná zadání, na co se ptát?
 • Základy práce s Adobe Photoshop
 • Úprava fotografií, barevné tónování, výměna prostředí
 • Tvorba bannerů a bannerových sad
 • Tvorba grafických newsletterů včetně exportu
 • Grafický návrh webových stránek
 • Úvod do programu Adobe InDesign
 • Základní tvary a práce s nimi včetně základního nastavení
 • Výplně, obrysy a transformace objektů
 • Vkládání fotografií do tvarů, práce s textem a fonty, efekty
 • Rozvržení dokumentu a práce se stránkami
 • Tisk a předtisková příprava
 • Tvorba vizitek
 • Tvorba letáků
 • Tvorba billboardů
 • Ukládání, export, balení + práce se soubory a zálohování
 • Příklady jak může vypadat práce podle reálného zadání (modelové situace)
 • Jak pracovat, aby to ostatní věděli (self-promo)

Ukázka on-line kurzu

Podívejte se na ukázku z on-line kurzu Grafik.

Workbook

Mít při ruce informace z celého on-line kurzu v grafické podobě je k nezaplacení. 
Workbook vás bude doprovázet ještě dlouho po dokončení kurzu.

Nejčastější otázky

Na co se nejčastějí ptáte?

Ano, je to jedno z hlavních témat, které probíráme hned na začátku on-line kurzu. V této části odpovídám i přímo Vám na vybraný počítač.

Ano je to možné. Pokud se bude jednat o cvičné úkoly, můžete přidat do svého portfolia s poznámkou: „Ve spolupráci s PrimaKurzyOnline.cz„.

Na Adobe Illustrator v průběhu kurzu několikrát narazíme a zkusíme si v něm některé funkce, které se nám budou hodit pro naší práci v Adobe InDesign. Není však do kurzu primárně zařazen.

Budete připraveni vytvořit bannery pro on-line marketing, upravit si fotografii tak, aby odpovídala místu použití, naučíte se tvořit grafické newslettery včetně exportu a navrhovat webové stránky. Dále pak zvládnete vytvořit tiskoviny od vizitek až po billboard s exportem pro tiskárnu.

To hlavní ale je, že získáte přehled jak funguje práce v tomto oboru, jak jednat s klienty, jak odevzdávat práci, jaké to je pracovat na volné noze, kde se inspirovat a mnohem více…

On-line kurz vychází z kurzu prezenčního, je v něm tedy ve správném pořadí vysvětleno vše potřebné pro zvládnutí práce v  programech Adobe Photoshop a InDesign. Co v nekratším čase díky zpětné vazbě u každého úkolu.​

Ano, videa jsou natočena tak, aby seznámily každého s probíraným tématem nebo konkrétním úkonem. Díky možnosti video vrátit můžete navíc neustále opakovat.​ Navíc můžete kontaktovat i lektora v diskusi pod videem. Ke každé kapitole máte k dispozici i Workbook.

Ano, řekneme si jak nejlépe pracovat, na čem pracovat a s kým spolupracovat. Ukážeme si, jak vypadá běžný den u grafika. Jak si plánovat práci a čas. Kolik si účtovat.​ A mnoho dalšího. Kurz není pouze o grafických programech.

Ukázky prací z kurzu

Úkoly, které na kurzu řešíme pochází od existujících společností. Díky tomu si vyzkoušíte nejrůzněji znějící zadání a způsob, jakým lze práce realizovat. Je jen na vás jak bude banner nebo newsletter vypadat. 

Cena online kurzu

15 000 Kč

Studujte a apracujte odkudkoliv

Nebaví vás sedět v kanceláři a trávit tam svůj život? Mnoho z váš chcete cestovat, jiní z vás mít jen mnohem lepší organizaci svého času. Všechny spojuje to, že chtějí být na volné noze. Jak pracovat efektivně na volné noze v kurzu řešíme velmi podrobně.

Ještě jsem nezažila urputnější práci na projektu, jako tomu bylo při vzniku tohoto on-line kurzu. Technické nároky a sebemenší detaily byly několikrát složitě upravovány, aby kurz byl přesně tak dobrý, jak ho Lukáš chtěl prezentovat svým studentům.

Mgr. Martina K.

hlavní supervizorka on-line kurzu

Měla jsem to štěstí být první beta-testerka on-line kurzu Grafik. Mám za sebou několik prezenčních kurzů, ale on-line kurz jsem doposud neabsolvovala. Byl divný pocit něco takového poprvé spustit, ale po prvních 20 minutách jsem se do videí ponořila a vlastně mi strašně vyhovovala možnost si video stopnout a pokračovat jakmile budu mít další chvilku. Nemám při své práci mnoho času, ale kurz prakticky nešel přestat sledovat – zajímavá zadání, tvorba, to všechno vás vtáhne do procesu. Ačkoliv můj obor je zcela odlišný, kurz mi velmi pomohl s prezentacemi i marketingem.

Ing. Tereza O.

Architektka