kraasa@kraasa.cz
Již brzy!

On-line kurz Grafik.

Právě pro vás připravuji prezenční kurz Pracovník grafického studia ve formě jedinečného on-line kurzu. Nese název Grafik a má ambice být váš nejlepší on-line kurz.

Typ kurzu

Jedná se o speciální on-line kurz školený formou eLearningu na bázi odpovědí a revizí vaší práce přímo ode mne. Kurz je postaven podle ověřeného prezenčního kurzu.

Předpoklady

Doporučujeme ovládat základy práce s počítačem a umět se pohybovat po internetu. Umět rozbalovat archivy a znát základní klávesové zkratky. Nemáte-li tyto základy, mrkněte zde

Délka kurzu

On-line kurz je časově připraven tak, aby obsáhl 15 denní prezenční školení. To jestli zvládnete 2 dny za jeden už je na Vás. Náše webová aplikace vás nebude limitovat :-).

Zakončení kurzu

V kurzu je několik prací, které je nutné v průběhu kurzu odevzdat.  Kurz je zakončen splněnou závěrečnou prací a na základě ní je pak zaslán náš oficiální certifkát s pečetí přes Českou poštu.

Osnova kurzu

 • Úvod do oboru
 • Vysvětlení základních pojmů, inspirací a zdrojů
 • Podrobné informace jak pracovat a jaké jsou nejlepší aplikace
 • Informace jak pracovat s klienty, jaká jsou správná zadání
 • Základy práce s Adobe Photoshop
 • Úprava obrázků, fotografií, fotomontáže
 • Tvorba reklamních bannerů a newsletterů
 • Grafický návrh webových stránek
 • Úvod do programu Adobe InDesign
 • Kreslení základních tvarů a práce s tvary
 • Výplně, obrysy a transformace objektů
 • Vkládání fotografií, práce s textem, efekty
 • Rozvržení dokumentu, šablony
 • Tisk a předtisková příprava
 • Ukládání a export + práce se soubory (zálohování)
 • Příklady jak může vypadat práce podle reálného zadání (modelové situace)
 • Jak pracovat, aby to ostatní věděli (self-promo)

Ukázka on-line kurzu

Podívejte se na ukázku z on-line kurzu Grafik.

Workbook

Mít při ruce informace z celého on-line kurzu v grafické podobě je k nezaplacení. 
Workbook vás bude doprovázet ještě dlouho po dokončení kurzu.

Nejčastější otázky

Na co se nejčastějí ptáte?

Ano, je to jedno z hlavních témat, které probíráme hned na začátku on-line kurzu. V této části odpovídám i přímo Vám na vybraný počítač.

Ano je to možné. Pokud se bude jednat o cvičné úkoly, můžete přidat do svého portfolia s poznámkou: „Ve spolupráci s PrimaKurzy.cz„.

Na Adobe Illustrator v průběhu kurzu několikrát narazíme a zkusíme si v něm některé funkce, které se nám budou hodit pro naší práci v Adobe InDesign. Není však do kurzu primárně zařazen.

Budete připraveni vytvořit bannery pro on-line marketing, upravit si fotografii tak, aby odpovídala místu použití, naučíte se tvořit grafické newslettery včetně exportu a navrhovat webové stránky. Dále pak zvládnete vytvořit tiskoviny od vizitek až po billboard s exportem pro tiskárnu.

To hlavní ale je, že získáte přehled jak funguje práce v tomto oboru, jak jednat s klienty, jak odevzdávat práci, jaké to je pracovat na volné noze, kde se inspirovat a mnohem více…

On-line kurz vychází z kurzu prezenčního, je v něm tedy ve správném pořadí vysvětleno vše potřebné pro zvládnutí práce v  programech Adobe Photoshop a InDesign. Co v nekratším čase díky zpětné vazbě u každého úkolu.​

Ano, videa jsou natočena tak, aby seznámily každého s probíraným tématem nebo konkrétním úkonem. Díky možnosti video vrátit můžete navíc neustále opakovat.​ Ke každé kapitole máte k dispozici i Workbook.

Ano, řekneme si jak nejlépe pracovat, na čem pracovat a s kým spolupracovat. Ukážeme si, jak vypadá běžný den u grafika. Jak si plánovat práci a čas. Kolik si účtovat.​ A mnoho dalšího. Kurz není pouze o grafických programech.

Ukázky prací z kurzu

Úkoly, které na kurzu řešíme pochází od existujících společností. Díky tomu si vyzkoušíte nejrůzněji znějící zadání a způsob, jakým lze práce realizovat. Je jen na vás jak bude banner nebo newsletter vypadat. 

Cena online kurzu

19 000 Kč

Studujte a apracujte odkudkoliv

Nebaví vás sedět v kanceláři a trávit tam svůj život? Mnoho z váš chcete cestovat, jiní z vás mít jen mnohem lepší organizaci svého času. Všechny spojuje to, že chtějí být na volné noze. Jak pracovat efektivně na volné noze v kurzu řešíme velmi podrobně.

Ještě jsem nezažila urputnější práci na projektu, jako tomu bylo při vzniku tohoto on-line kurzu. Technické nároky a sebemenší detaily byli několikrát složitě upravovány, aby kurz byl přesně tak dobrý, jak ho Lukáš Krása chtěl prezentovat všem svým studentům.

Mgr. Martina Slavíková

hlavní supervizorka on-line kurzu

Měla jsem to štěstí být první beta-testerka kurzu Grafik. Po prvních 20 minutách jsem hltala každé Lukášovo slovo s neskutečným zájmem. Kurz nešel přestat sledovat. Ačkoliv můj obor je zcela odlišný, kurz mi velmi pomohl v mém oboru natolik, že pro nás v tuto chvíli nepracuje žádna reklamní agentura. 

Ing. Tereza L.

Architektka

Příležitosti po kurzu

Všechny odevzdané práce budou hodnoceny, budou-li opravdu dobré – vystavíme je přímo pro naše partnery. Budete-li si přát být kontaktováni, mohou Vás oslovit přímo naše partnerské společnosti z České republiky.

Další výhody kurzu

Buďte vidět

Jste-li šikovní budete vidět pro naše partnerské společnosti hned po dokončení kurzu.

Portfólio

Vaše portfolio můžete začít vytvářet, hned po začátku kurzu. Řekneme vám totiž kde a jak.

Self-promo

Na kurzu vás jako bonus naučíme jak propagovat svou práci všude kolem vás. Díky tomu budete vidět pro všechny.